„Яготинський маслозавод” оштрафовано на 10 000 грн.

Адміністративна колегія Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала дії ПАТ «Яготинський маслозавод», що полягають у застосування різних цін до рівнозначних угод без об’єктивно виправданих на те причин порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та наклала штраф у розмірі 10 000 грн.

У ході здійснення дослідження ринку закупівлі у населення молока коров’ячого незбираного для промислової переробки,  що проводилось Відділенням з метою контролю за дотриманням суб'єктами господарювання законодавства про захист економічної конкуренції, було встановлено, що ПАТ «Яготинський маслозавод» протягом 2013 року здійснював закупівлю молока у населення таких районів Київської області: Баришівського (в територіальних межах с. Веселинівка, с. Корніївна, с. Леляки, с. Лехнівка, с. Лукаші, с. Маківці, с. Недра, с. Паришків, с. Пилипча, с. Поділля, с. Семенівка, с. Яблуневе, с. Ярешки), Бориспільського, Згурівського, Переяслав-Хмельницького та Яготинського.

Як виявилось, в 3-х із зазначених районів – Баришівському, Бориспільському та Згурівському, протягом 2013 року ПАТ «Яготинський маслозавод» не зазнавав значної конкуренції, що спричинило зниження закупівельних цін на молоко для населення, в середньому, на 10-20 коп. порівняно з іншими районами, де населення мало вибір щодо можливості продати молоко за вигідною для себе ціною у зв’язку з наявністю інших підприємств, які здійснювали його закупівлю.

Адміністративною колегією територіального відділення такі дії ПАТ «Яготинський маслозавод» визнано порушенням конкурентного законодавства у вигляді зловживання монопольним становищем, шляхом застосування різних цін до рівнозначних угод без об’єктивно виправданих на те причин, та накладено штраф.

При визначенні розміру штрафу було враховано, що відповідач припинив та визнав порушення, не чинив перешкод у проведенні розслідування у справі, сприяв встановленню фактичних обставин справи.
21.07.2015
1267

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...